czwartek, 22 listopada 2012

Złoty Kawęcki

Złoto Radosława Kawęckiego w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie. Zawody odbyły się we francuskim Chartres.Drugie miejsce zajął Węgier Peter Bernek - 1:49.41, a trzecie Francuz Benjamin Stasiulis - 1:51.81. Polak nie tylko zdobył złoto i obronił tytuł wywalczony przed rokiem w Szczecinie, ale z czasem 1.48,51 ustanowił nowy rekord mistrzostw Europy oraz Polski. Jest to już 7 medal naszego rodaka. Wcześniej zdobył  złoty, srebrny i  brązowy na 200m i złoty na 100m na krótkim basenie(25m) oraz złoty na 100m na długim (50m), a także złoto w młodzieżowych mistrzostwach Europy juniorów. Wszystkie medale zdobył w stylu grzebietowym. Był to jedyny start Kawęckiego w tych zawodach, który szybko wrócił do Polski by przygotowywać się do grudniowych mistrzostw Świata w Stambule.